Awe Cemre

Yasemin Yağı 15 ml.

Fiyat
:
40,00 TL
Havale ile
:
38,00 TL
- Sorunsuz teslimat - , Hızlı gönderi...
5/ 5
5 Tavsiye Et Yorum Ekle Fiyat Alarmı Alışveriş Listeme Ekle
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (1)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Beni Ara
 • Hızlı Mesaj
 • Öneri Kutusu
 • Yasemin Yağı (Oleum jasminum sambac):

  Yasemin yağı koyu portakal- kahverengi rengi arası, yoğun çiçek kokulu, yapışkan sıvı özelliğinde uçucu bir yağdır.

  Yasemin Yağı Kullanım Şekli:

  Aromaterapi yağlarının kullanım prensiplerinin daha iyi anlaşılması ve özelliklerinden maksimum fayda sağlanabilmesi için kullanım şekline dikkatle uyulması gerekmektedir.

  Yasemin yağını masaj, inhalasyon ve banyo olmak üzere üç farklı şekilde uygulayabilirsiniz:

  Masaj: Bu uygulama insan organizmasının kemik, kas ve sinir sistemi iyi bilen masörlerce yapılmalıdır. Tahriş edici özellikleri nedeniyle uçucu yağların masaj için doğrudan kullanılması uygun değildir. Taşıyıcı yağlarla seyreltilmesi gerekir. Seçtiğiniz esansiyel yağları, tavsiye edilen taşıyıcı yağın içine damlatarak harmanlayabilirsiniz. (Her 10 ml için 5 damla)

  İnhalasyon: Salon veya odalarda, koku taşları veya koku lambaları üzerine 3-4 damla sevdiğiniz bir Awe Aromaterapi Uçucu Yağı veya karışımları ile, sakinleştirici, dinlendirici, rahatlık ve neşe veren, kışın soğuk algınlığından koruyucu ve tedavi edici ortamlar yaratılabilir.

  Banyo: Ilık suyla dolu bir küvete 8-10 damla yağ ekleyin ve elinizle dağıtın. Aromanın etkisini görmek için en az 10 dakikanızı suda geçirin.

  Aromaterapi Yağlarının Kullanımında Dikkat Edilecek Hususlar:

  1)  Uçucu yağlar, masaj yapılırken, mutlaka taşıyıcı yağlarla seyreltilerek kullanılmalıdır,

  2 ) Uçucu yağlar uygulama sırasında gözle temas ettirilmemelidir,

  3 ) Küçük çocuklar ve ev hayvanlarının ulaşamayacağı yerlerde muhafaza edilmelidir, evde muhafaza edilen aromaterapik yağ şişeleri etiketlenmeli, damlalıklı bir şişe ve çocuklar tarafından açılamayacak bir kapak ile emniyete alınmalıdırlar,

  4 ) Hepatit, epilepsi, kanser, parkinson, alerji gibi ciddi rahatsızlıkları olanların önceden mutlaka doktorlarına danışmaları gerekir,

  5 ) Hamilelik sürecinde kullanılmamalıdır,

  6 ) Herhangi bir ilaç kullanım süresince aromaterapik yağ kullanılmamalıdır. Zira, aromaterapik yağlar kullanılan ilacın etkilerini yok edici veya arttırıcı etki gösterebilirler,

  7 ) Bitkisel yağlar organizma açısından zehirleyici olabilirler. Öncelikle karaciğer ve böbreklerle ilgili riskli durumlar ortaya çıkabilir. Zehirleyici özellikleri dolayısıyla kullanım süreleri, kullanım şekilleri ve dozajları oldukça önemlidir,

  8 ) Astım ve benzeri rahatsızlıkları olanlar tarafından aromaterapi solunum yoluyla uygulanmamalıdır,

  9 ) Bitkisel yağlar hiçbir şekilde ve ne sebeple olursa olsun, gözlere tatbik edilmemelidir,

  10) Aromaterapik bitkisel yağlar alerjik bünyelerde dikkatle uygulanmalıdır,

  11) Aromaterapi sonrası oluşabilecek sersemlik hissi sonucunda araç, iş makineleri vb. aletlerin kullanımı sakıncalıdır,

  12) Gereğinden uzun süre uygulanan solunum yollu aromaterapik tedavi baş ağrısı, kusma ve baş dönmesine yol açabilir,

  13) Pek çok migren çeşidi için geçerli olmak üzere, migren atakları sırasında aromaterapik tedavi uygulanması, durumu daha da kötüleştirebilir,

  14) Yeni ve/veya erken doğan/prematüre bebeklere aromaterapi yağları kesinlikle uygulanmamalıdır.

  Ambalaj Şekli Ve Saklama Koşulları:

  Awe Cemre üretim süreçlerinin kalite güvencesi altında üretilen 15 ml'lik kobalt şişelerde. Güneş görmeyen ve çocukların ulaşamayacağı yerde muhafaza ediniz.

  Neden Kobalt Şişe?, Kobalt (Cobalt) Şişe Hakkında Bilgi:

  Kobalt oksitlenme kabiliyeti demirden az, kuru ve normal atmosfer şartlarında korozyona uğramayan, yeraltından çıkarıldığı şekilde doğal mavi bir renge sahip elementtir. Oksitlenme oranı düşük olduğundan diş hekimliğinde ve ameliyathanelerde neşter vb. gereçlerde rahatlıkla kullanıldığı için tercih edilir.

  Kobalt şişeler ise; aldığınız ürünün %100 doğal olduğunun bir göstergesidir. Piyasada bulunan bitkisel yağların şişelerine bakıldığında beyaz cam ya da beyaz camın boyanmış hallerinden imal edildiğini görürüz. Bu camlar güneş ışığına maruz kaldıklarında içerisindeki yağın etkisini kaybetmesine ve bozulmasına neden olur.

  Fakat kobalt camda bu mümkün değildir. İşte bu yüzden bir ürünü kobalt şişe içerisinde alıyor olmanız, hem ürünün kalitesini hem de güneş ışığından etkilenmediğinin göstergesi olacağından içiniz rahat bir şekilde tüketebilirsiniz.


   

   

  Önemli Not: Bu ürün herhangi bir rahatsızlık, hastalık teşhis, tedavi veya önleme amacı ile kullanılamaz. Ürünümüz ilaç değildir. İlaç olarak tüketilemez. Yukarıdaki bilgiler tavsiye niteliğinde değil, bilgilendirme amaçlıdır. Doktorunuzun reçete yazdığı  ilaçların muadili olarak kullanılmamalıdır, daha ayrıntılı bilgi için doktorunuz ile görüşmeniz tavsiye edilir. Ürünümüzü üreten Awe Cemre(S.N.S Gıda Kozmetik) firması uluslararası kalite anlayışının simgeleri olan ISO 9001 ve IAF HACCP belgelerine sahiptir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.